coroane, defilări, obsesii, mici momente de amețeală
cine se întristează
ramane de bâză
si cel mai frumos
coroane, defilări, obsesii, mici momente de amețeală
cine se întristează
ramane de bâză
si cel mai frumos
14 min de baterie in calc
si o lectura placuta: romanul adelei. cu sub-ton dureros in partea a doua
pentru cine?
pentru ea: si pentru iubitii ei
a surprins o chestie care nu e la indemana oricui: insingurarea
tristetea implicita: nu ca fetele astea care pun toate pe masa
si diana?
teo a gasit pozele
claudiu a gasit ca erau cu coman
si teo care a intrat in camera: eu, sociu, viviana si …”inca doua tipe… dar discutati, nu….”
un olog se taraste pe culoar si gliseaza usa compartimentului:
„dati-mi si mie o tigara”
teo e bine crescut si ii da
si mai tarziu:
ck: ce-ai zis, razvan?
rt: nu era de la mine era de la o ratza
in Comisoaia: 2 km de cerc de copii (oameni mari, dar de la distanta…si 100 de metri de la unul la celalalt)
suntem in localitatea Taste Blocate
& ne-a cam intrat spaima-n oase
la ramnicu sarat ologul coboara si o rupe la fuga peste linii:
ck: „e un miracol!”
td: „eu stiam ca astea cresc mai mult primavara”
cum ar spune poetul dumitru badita (cand vii in club a sa facem cu tine poeticile?): ne gandim la suavul poet constantin virgil banescu si zicem:
uuu, uuu, a venit fata cu libidoul:
controleaza ceva
cand silueta ei se proiecteaza pe fereastra ne rusinam.
„oare ce viseaza
condoleezza rice?” (badita, „poeme prerafaelite”, editura pontica, 2008)